Дидактичні умови організації самостійної роботи молодших школярів
Анотація
У статті автори піднімають питання впровадження технології організації самостійної роботи у початковій школі. Актуальність проблеми визначається потребами сучасної школи і завданнями модернізації освіти, що передбачають розвиток самостійної особистості, готової до виконання соціальних ролей у
суспільстві. У роботі звернена увага на те, що успішність, ефективність самостійної роботи в процесі навчання багато в чому залежить від шляхів її організації, змісту і характеру завдань, логіки її побудови, джерела знань, взаємозв’язку наявних і передбачуваних знань у змісті завдань, якості досягнутих результатів у ході виконання цієї роботи. Акцентовано увагу на методах організації навчальної роботи, які на різному рівні забезпечують пізнавальну самостійність школярів.
Організація самостійної роботи учнів початкової школи як однієї з форм їх пізнавальної активності – складова частина проблеми вибору методів, форм навчальної діяльності. Вирішення її на належному рівні дає можливість навчити учнів вчитися, включати їх в активну пошукову діяльність, що значно розширює освітні можливості уроків, підвищує ефективність в опануванні учнями знаннями та вміннями, викликає позитивне ставлення до навчання. Тому питання організації самостійної роботи учнів залишається актуальним і сьогодні.
Посилання
2. Volkova N. P. Pedahohika. Kyiv: Vydavnychyi tsentr "Akademiia", 2002.
3. Zymniaia Y. A. Pedahohycheskaia psykholohyia: uchebnyk dlia vuzov. 3e yzd., pere smotr. Moskva: NPO "MODЭK", 2010. 448 s.
4. Zorenko Y. S. Dydaktycheskye uslovyia orhanyzatsyy samostoiatelnoi uchebnoi raboty shkolnykov: dyss. … kand. ped. nauk. Kryvoi Roh, 1997. 181 s.
5. Korsakova O. V. Formuvannia v uchniv dosvidu tvorchoi diialnosti. Shliakh osvity. 1999. № 2. S. 35–39.
6. Lukianova M.O. Oryentyr samostoiatelnoi deiatelnosty: obuchenye shkolnykov samokontroliu. Uchytel. 2003. № 2. S. 3–6.
Переглядів анотації: 209
Авторське право (c) 2018 Наукові записки. Серія "Психологопедагогічні науки" (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.